Menu


Okolí Královického dvora

Tipy na výlety

Obec Královice se nachází v okrese Kladno ve Středočeském kraji, 5km od Královského města Slaný. Dominantou Slaného je Slánská hora, jejíž slaný pramen dal městu název. Přímo pod horou nalezneme gotický kostel sv. Gotharda a opodál, na Masarykově náměstí, i Velvarskou bránu, jež byla součástí středověkého opevnění. V centru města můžete navštívit Městské divadlo, či kino.
 

 

Golf Beřovice – cca 7 km

V nedalekém golfovém centru v Beřovicích nalezne útočiště každý golfový fanoušek. Zdejší centrum je z našeho areálu asi 10 minut cesty autem a můžete si zde vyzkoušet hru na 9-ti jamkovém akademickém hřišti určeném i pro nováčky, kteří ještě nemají golfové osvědčení, ale i na mistrovském 18-ti jamkovém hřišti s výhledem na horu Říp.

Více informací na webových stránkách: http://www.gcbr.cz/

 

Aquapark Slaný – cca 7 km

Chcete s rodinou zažít den plný zábavy a nevadí vám, že se u toho namočíte? V tom případě vyzkoušejte zdejší aquapark ve Slaném. Krom toho, že můžete vyzkoušet vířivku, tobogán či plavecký bazén jsou pro vás nachystány i mimo vodní aktivity  v podobě minigolfu či masáží.

Více informací na webových stránkách:

http://www.aquaparkslany.cz/

 

Kultura a historie:

Neprobylice – cca 3 km

První záznamy o obci sahají do 14 století, ale dle archeologických vykopávek bylo zdejší místo osídleno již v pravěku. Mezi nejstarší památky patří zvonice z roku 1500 se třemi zvony a zdejší barokní kostel.

Více informací na webových stránkách: http://www.neprobylice.com/

 

 Třebíz – cca 7 km

První písemnou zmínku o Třebízi můžeme dohledat již z roku 1318. Jádro obce je od roku 1995 památkovou rezervací.  Do této rezervace patří Cífkův statek, kde sídlí národopisné muzeum Slánska, kostel sv. Martina, barokní kaplička nejsvětější trojice.

Více informací na webových stránkách: https://www.trebiz.cz/

 

Kamenný pastýř – cca 9 km

Poblíž obce Klobouky na Kladensku, tedy asi 10-15 min cesty autem od našeho jezdeckého centra stojí největší český menhir známí pod jménem kamenný pastýř či kamenný muž. K menhiru se váže pověst, že při každém zazvonění zvonu kostela v Kloboukách se posune o jeden krok. A až ke kostelu dorazí, nastane konec světa, ale nebojte se, při zazvonění zvonu v opačně položených Kokovicích se posune o krok zpět.

Více informací na webových stránkách: http://www.infoslany.cz/cs/modul/web/turisticke-cile/70-kamenny-pastyr/

 

Gotický chrám panny Marie – cca 14 km

Coby kamenem dohodil, tedy v nedalekém zhruba 12 km vzdáleném Panenském Týnci se nachází nedostavěný gotický chrám Panny Marie se zvonicí ze 14. století. S největší pravděpodobností tento chrám založil slavný rytíř a nejlepší český bojovník své doby Plichta ze Žerotína. Legenda praví, že tento chrám ve tvaru kříže je postaven na silné léčivě pozitivní zóně odstraňující deprese a přinášející radost ze života.

Více informací na webových stránkách: https://www.panenskytynec.cz/nedostaveny-goticky-chram

Zámek v Peruci – cca 15 km

Zdejší zámek byl vystavěn zhruba v 16. až 17. století rodem Ledeburů a v současné době se zde nachází výstavní síň Emila Filly, známého českého kubického malíře a sochaře, který na zde dlouhou dobu pobýval. Zámek má přes 50 pokojů, společenské sály a jeho hlavní dominantou je vstupní hala s monumentálním schodištěm, které zdobí sochy I. F. Platzera. Na zámek se od nás dostanete zhruba za 15 minut cesty autem.

Více informací na webových stránkách:  https://www.chateauperuc.cz/

 

Louny – cca 24 km

Louny jsou město nasáklé historií a najedeme zde mnoho gotických památek. Chrám sv. Mikuláše patří k vrcholným dílům české pozdní gotiky, a pokud se do Loun vypravíte, tak jej určitě nezapomeňte navštívit. Za navštívení však také stojí Žatecká brána, zdejší muzeum, či nejhlubší pramen v ČR  - Luna.

Více informací na webových stránkách: http://www.louny.eu/

 

Libochovice – cca 24 km

Dle vykopávek a archeologických průzkumů byli Libochovice osídleny již počátkem našeho letopočtu kmeny Markomanu a keltskými Boji. Nejstarší dochovaná písemná zmínka však pochází z roku 1272. K největším dominantám zdejší obce patří boží muka z 16. století a dále krásný renesanční zámek, s expozicí J. E. Purkyně,  ze 17. století.

Více informací na webových stránkách: http://www.libochovice.cz/

 

Lány – cca 24 km

První písemná zmínka o lánech se datuje k roku 1392, především v souvislosti s rytířem Hassko de Lan. Lány jsou, však známe především kvůli zdejšímu zámku, který sloužil jako letní sídlo prezidenta. T.G. Masaryka. Po roce 1989 zdejší zámek využívali i další prezidenti a to Václav Havel, Václav Klaus či Miloš Zeman.

Více informací na webových stránkách: http://www.obec-lany.cz/

 

Nelahozeves – cca 25 km

Nelahozeves je rodným místem Antonína Dvořáka a na zdejším náměstí můžeme nalézt jeho sochu. Mimo to však v obci nalezneme krásný zámek se vzácnou sbírkou obrazů. Za zmínku jistě stojí i nedaleko stojící zámek Veltrusy.

 

 

Fotogalerie


Jsme tu pro Vás! Kontaktujte nás...